Kórnik

Bnin, ul. Czołowska

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
499 900 PLN
Cena za m2
5 147,77 PLN
Powierzchnia
97,11 m2
Powierzchnia działki
182 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Liczba pokoi
4
Liczba pięter
1
Stan budynku
Do wykończenia
Typ domu
Pół bliźniaka
Rok budowy
2021
Rynek
Pierwotny
Garaż/Miejsca parkingowe
Tak
Usytuowanie garażu
Przy budynku
Numer oferty
122/10220/ODS

Opis nieruchomości

Zamieszkaj w swoim nowym domu już na Wielkanoc!

Kilka informacji odnośnie miasta.

Kórnik to miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, nad Jeziorem Kórnickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kórnik.
Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1458, do XIX w. nazywane zwykle Kurnikiem (w tekstach łacińskich jako Curnik), choć alternatywne wersje pisowni (Cornik, Kurnyk, Curnyk, Curniki, Kornik, Kórnik) pojawiały się już od XIV wieku. Według XVI-wiecznego podziału administracyjnego, położone było w województwie kaliskim.

W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego. Położone 20 km na południowy wschód od Poznania przy drodze krajowej nr 11.

Na obecny Kórnik składają się dwa dawne miasta położone obok siebie w odległości 1 km:

Bnin z prawami miejskimi od 1395
Kórnik z prawami miejskimi od 1426

pomiędzy nimi Prowent


Dlaczego warto zamieszkać w Kórniku ?

Arboretum – liczy ok. 3 tys. gatunków i odmian drzew i krzewów i jest jednym z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych. Wiele z okazów, często o imponujących rozmiarach, ma dzisiaj 130–180 lat, najstarsze rosnące drzewa to ok. 300-letnie lipy drobnolistne. Początkowo ogród włoski z XVIII wieku Teofila z Działyńskich przekształciła na park w stylu francuskim. Początki Arboretum to wiek XIX, kolekcjonowanie drzew i krzewów zainicjował Tytus Działyński, przy okazji przebudowy zamku powiększył park i urządził go w stylu angielskim, nadając mu charakter parku krajobrazowego. Po ojcu arboretum przejął Jan Kanty Działyński, zgromadził imponującą kolekcję gatunków drzew i krzewów, szczególnie iglastych. Arboretum jest częścią Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk. W jednej z najstarszych budowli parkowych znajduje się Muzeum Dendrologiczne.

Biblioteka Kórnicka – w zamku ma swoją siedzibę Biblioteka Kórnicka założona w 1828 roku.

Jeziora kórnickie (Jezioro Kórnickie, Jezioro Bnińskie, Jezioro Skrzyneckie Duże) – jeziora atrakcyjne głównie dla wędkarzy i uprawiających sporty wodne. Bogate w różne gatunki ryb, z kąpieliskami i wypożyczalniami sprzętu wodnego. Na Jeziorze Kórnickim organizowane są rejsy statkiem Biała Dama. Pomiędzy jeziorami Kórnickim a Skrzyneckim-Dużym zbudowana została przeprawa o wysokości ok. 1,5 metra dla łodzi i rowerów wodnych.

Promenada imienia Wisławy Szymborskiej z pomnikiem–ławeczką poświęconą poetce.

Pierścień Rowerowy dookoła Poznania

Szlak turystyczny Osowa Góra – Sulęcinek

Trasa turystyczna Trasa Kórnicka

Przez miasto przebiegają następujące drogi:

droga krajowa nr 11 (droga ekpresowa S11 – planowana): Kołobrzeg – Koszalin – Poznań – Kórnik – Ostrów Wielkopolski – Bytom
droga wojewódzka nr 434: Łubowo – Kostrzyn – Kórnik – Śrem – Dolsk – Gostyń – Krobia – Rawicz
droga wojewódzka nr 431: Kórnik (Mościenica) – Rogalin – Mosina – Wronczyn

Kilka informacji odnośnie inwestycji :

Osiedle KaKaDu to zespół 11 energooszczędnych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Inwestycja obejmuje także przygotowanie infrastruktury towarzyszącej. Wśród wyróżników tej propozycji wymienić można nowoczesną architekturę, energooszczędne rozwiązania oraz funkcjonalność oferowanych budynków.

Realizowane w ramach osiedla KaKaDu domy posiadają dwie kondygnacje z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i prywatną, co z pewnością przełoży się na komfort życia mieszkańców. Powierzchnia użytkowa każdego z nich wynosi blisko 100 m2, z kolei przypisane do budynków działki liczą od 145 do 320 m2. Do dyspozycji właścicieli nowych M będą także garaże oraz miejsca parkingowe. Na parterze znajdzie się kuchnia, jadalnia oraz duży pokój dzienny. Z kolei piętro zostało zarezerwowane dla 3 sypialni i łazienki. Przemyślany koncept zapewni przyszłym domownikom swobodę aranżacji, dzięki czemu będą oni mogli maksymalnie dopasować przestrzeń do swojego stylu i potrzeb.

Wszystkie domy zostały zaprojektowane z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących norm i wymagań technicznych dotyczących energooszczędności. Przyjęte przez dewelopera rozwiązania pozwoliły uzyskać stosunkowo niskie zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania budynków. Mieszkańcy Osiedla KaKaDu będą mogli cieszyć się wysokim komfortem użytkowania w każdej porze roku. Odpowiedni dobór materiałów i technologii (m.in. masywne ściany z bloków wapienno-piaskowych, masywne płyty fundamentowe, nowoczesna konstrukcja dachu) powstrzymuje nadmierne nagrzewanie się budynku latem oraz szybką utratę ciepła w zimie. W standardzie każdego domu znalazł się także piec kondensacyjny, ogrzewanie podłogowe oraz mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła.

To nie koniec udogodnień, na jakie liczyć mogą klienci dewelopera TECTA. Domy zyskają także skuteczną ochronę przed hałasem z zewnątrz. Efekt ten możliwy będzie dzięki izolacji ścian, dachu, odpowiednio dobranym oknom i drzwiom wejściowym, roletom zewnętrznym, oddzieleniu posadzki oraz dodatkowemu wytłumieniu schodów.
Deweloper TECTA pomyślał również o bezpieczeństwie mieszkańców. Każdy dom posiadać będzie drzwi przeciwwłamaniowe oraz system alarmowy.

Do wyboru zostało ostatnich 5 domów w zabudowie bliźniaczej:

DOM 2.1
Powierzchnia użytkowa 97m2 - Powierzchnia działki 283m2 - cena 519 700 zł
DOM 2.2
Powierzchnia użytkowa 97m2 - Powierzchnia działki 182m2 - cena 509 900 zł
DOM 2.3
Powierzchnia użytkowa 97m2 - Powierzchnia działki 190m2 - cena 499 900 zł
DOM 2.4
Powierzchnia użytkowa 97m2 - Powierzchnia działki 189m2 - cena 499 900 zł
DOM 2.5
Powierzchnia użytkowa 97m2 - Powierzchnia działki 197m2 - cena 499 900 zł

Zapraszam Państwa do kontaktu oraz do umówienia spotkania.

Parametry dodatkowe

  • Materiał: Pustak
  • Typ okien: PCV, Z roletami, PCV
  • Kształt działki: Prostokąt
  • Ogrodzenie: Inne
  • Dostępne w okolicy: Hala sportowa, Sklep, Basen, Szkoła, Zabudowa niska, Przedszkole, Fitnes, Park, Jezioro
  • Droga dojazdowa: Utwardzona
  • Komunikacja: Autobus
  • Ujęcie wody: Miejska
  • Rodzaj kanalizacji: Szambo
  • Rodzaj ogrzewania: Pompa ciepła, Gazowe

Mapa

Kontakt

Exon House

Telefon:
609636929
E-mail:
biuro@exonhouse.pl

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Exon House dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Exon House z siedzibą przy , (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres exonhouse@gmail.com… czytaj więcej